Zanim kupisz działkę:

Zakup działki to pierwszy krok w realizacji marzeń o budowie domu. Dobra lokalizacja, dostęp do mediów, sąsiedztwo, otoczenie, strony świata… Dużo czynników wpływa na efekt końcowy i realizacje budowy. Zanim kupisz działkę, warto zwrócić się do architekta w celu analizy upatrzonej lokalizacji. 
W czasie tego etapu będzie wiadomo, jaki dom można tam będzie w bliskim czasie wybudować (Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego narzuca nam z góry m.in. kąt dachu, długość elewacji, kolorystykę 
- w rezultacie okazuje się, że nasz wymarzony dom będzie …nieco inny, warto to sprawdzić jeszcze przed kupnem) 

Na życzenie klienta, jesteśmy w stanie zweryfikować cała dokumentację dotyczącą danej działki m.in.
 dostęp do mediów, przeanalizujemy lokalizację względem stron świata (nasłonecznienie ma duży wpływ na układ funkcjonalny domu). 
Być może upatrzona działka wymaga tzw. „odrolnienia”- czyli wyłączenia z produkcji rolnej, w imieniu Inwestora załatwiamy wszelkie formalności.

Projekt:

Nasze biuro wykonuje  projekty indywidualne oraz adaptację projektów gotowych. Pierwsze spotkanie odbywa się zazwyczaj w terenie - na działce Inwestora, gdzie mamy możliwość przyjrzenia się otoczeniu, widokom, zabudowie sąsiedniej. Nasze pierwsze koncepcje powstają właśnie w terenie - na działce, razem z Inwestorem, z jego rodziną.

Dokumenty:

Aby rozpocząć prace nad projektem potrzebne są nam podstawowe dokumenty: 

– Wypis z Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla konkretnej Państwa działki (wniosek składamy w Urzędzie Miasta lub w Gminie, w zależności od lokalizacji).
– W Przypadku braku MPZP, należy uzyskać Warunki Zabudowy ( w tym przypadku przygotowujemy dokumentację do uzyskania takich Warunków).
– Warunki przyłączeniowe do sieci tj. energia/ gaz/ wod-kan (wnioski o wydanie warunków składamy odpowiednio u Gestorów sieci, takie wnioski również w Państwa imieniu możemy przygotować i złożyć).
– Badania gruntu wykonane przez Geologa.
– Mapa do celów Projektowych wykonana przez uprawnionego Geodetę (w skali 1:500).
– Wypis z ewidencji gruntów i z mapy ewidencyjnej (wydział geodezji). Wszystkie powyższe dokumenty możemy za Państwa pełnomocnictwem i w Państwa imieniu uzyskać. Ponadto przygotowujemy dokumenty do uzgodnienia w Zakresie konserwacji Zabytków, a także uzgodnienia dotyczące zjazdu i połączenia naszej działki z drogą publiczną. Po wykonaniu Projektu Budowlanego PB cała dokumentacja jest przez nas składana do  Urzędu w celu uzyskania pozwolenia na budowę

Budowa:

Po uzyskaniu Prawomocnej Decyzji o POZWOLENIU NA BUDOWĘ możemy rozpoczynać budowę. 
O zamiarze rozpoczęcia prac budowlanych musimy powiadomić Starostwo Powiatowe na 7 dni przed rozpoczęciem prac. 
Do zgłoszenia musimy dołączyć również oświadczenie kierownika budowy o podjęciu obowiązków. Musimy także nabyć Dziennik Budowy, w którym kierownik budowy zapisywać będzie jej przebieg oraz tablicę informacyjną budowy.

Nasza pracownia na Państwa życzenie może pełnić NADZÓR AUTORSKI na budowie. W przypadku domów jednorodzinnych, trzy wizyty na budowie są zawsze wliczone w cenę. 
Ponadto współpracujemy z kilkoma zaufanymi firmami budowlanymi i Kierownikami Budów, którzy realizują „nasze projekty” i możemy je z czystym sercem polecić Inwestorom. Doradzamy na każdym etapie budowy. Jeśli w trakcie pojawia się nieistotne zmiany, na bieżąco możemy je weryfikować.  
Szukaj